Drzwi loftowe – szklane wykończenie industrialnych wnętrz

Progress Design Poznań

Drzwi loftowe, czyli właściwie jakie?

Drzwi loftowe szklane to jedno z najmodniejszych obecnie rozwiązań na rynku. Zbudowane z efektownych, dużych szyb oraz solidnych metalowych belek, sprawiają wrażenie industrialnej konstrukcji, rodem z fabryki czy surowego loftu. W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości drzwi loftowe polskiego producenta Otif Profil. Dzięki precyzyjnej konstrukcji i nowoczesnym uszczelkom są ciche i komfortowe w codziennym użytkowaniu, mimo surowego, industrialnego designu. 

Najpopularniejszym ich wariantem są drzwi loftowe przesuwne, ale z powodzeniem można zamówić je w wersji rozwiernej czy nawet wahadłowej. Drzwi loftowe mogą zostać z powodzeniem obudowane szklaną ścianką działową, co pozwala na podzielenie przestrzeni bez konieczności budowania ścian kartonowo-gipsowych.

Drzwi loftowe – czy warto je wybrać?

Metalowo-szklane drzwi loftowe to modne i ultranowoczesne rozwiązanie. Zbudowane z wysokiej jakości, bezpiecznego szkła oraz stalowych profili, prezentują się fantastycznie. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego. W jakich wnętrzach sprawdzą się drzwi loftowe?

Drzwi do industrialnych wnętrz i loftów 

Drzwi loftowe, jak wskazuje sama nazwa doskonale wyglądają w industrialnych przestrzeniach oraz loftach. Komponują się idealnie z surową, czerwoną cegłą czy betonową posadzką. Świetnie sprawdzą się wszędzie tam gdzie klasyczne, drewnopodobne drzwi nie komponowałyby się dobrze z supernowoczesną przestrzenią. Nie polecamy ich wyboru do klasycznych wnętrz czy też pomieszczeń w stylu retro, pełnych dodatków czy bibelotów.

Podział dużej przestrzeni bez odcinania źródła światła

Drzwi loftowe są doskonałym rozwiązaniem do dużych przestrzeni, które wymagają podziału na mniejsze pomieszczenia. To szczególnie dobre rozwiązanie, jeśli w układ okien w pomieszczeniu utrudnia zastosowanie klasycznych ścianek kartonowo-gipsowych. Dzięki zastosowaniu przeszklonych ścianek działowych, można bez przeszkód wydzielić jasny pokój w pozbawionej okna części pomieszczenia. 

Ścianki oraz drzwi loftowe mogą być wypełnione szkłem przezroczystym lub matowym. Te dwa rodzaje przeszkleń dają możliwość estetycznego i ciekawego zarządzania przestrzenią w domu i w biurze. W miejscach takich jak sypialnia, łazienka czy pracownia może być potrzebne subtelne oddzielenie od bodźców wizualnych z zewnątrz. Odpowiedzią na zapotrzebowanie na intymność jest szkło matowe. Natomiast szkło przezroczyste pozwoli na pokazanie tego czym chce się pochwalić właściciel domu lub przestrzeni komercyjnej, na przykład efektownym salonem czy stylowo urządzonym gabinetem.

Efektowne, lekkie rozwiązania loftowe, można zastosować w Twoim domu, w miejscu Twojej pracy czy wypoczynku. Otwórz się na drzwi loftowe, odwiedź nasz salon.

Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać ilość szprosów i odległość pomiędzy nimi, pomogą dopasować naświetla lub uzupełniającą ściankę.

w naszej ofercie posiadamy drzwi industrialne firmy Otif Profil sprawdź katalog drzwi lub odwiedź nasz salon i zapytaj sprzedawcy o szczegóły.

Szukasz drzwi loftowych? Skontaktuj się z naszym doradcą i zapytaj o szczegóły

nowa_pracownica_240x240
Anna Wichłacz
Doradca Klienta
Zobacz pozostałe porady