Czy można skracać drzwi?
Wszystko o skracaniu i podcinaniu drzwi

Tak, można je skracać. Najczęściej są to podcięcia nie większe niż 3 cm. Nie wpływają one na stabilność drzwi. Większe zmiany należy zgłaszać sprzedawcy już przy składaniu zamówienia. Wówczas drzwi mogą zostać przygotowane do skrótu nawet do sześciu centymetrów. Wszelkie szczegóły trzeba uzgadniać indywidualnie.

Czy można skracać drzwi?

Zastanawiasz się, czy można skracać drzwi? Pospiesznie informujemy, że jak najbardziej! Producenci drzwi świetnie zdają sobie sprawę, że domy i mieszkania – a co za tym idzie – otwory w murach są różne. Aby zakupione drzwi były dokładnie dopasowane do pomieszczeń w Twoim mieszkaniu warto wybrać model, który jest przygotowany do skrótu. Większość skrzydeł z naszej oferty można skrócić, by nie ocierały podłogi i otwierały się płynnie. Wystarczy zaznaczyć podczas składania zamówienia, że drzwi powinny być przygotowane do skrótu.

Precyzyjne przycinanie drzwi na wymiar

Jeśli w twoim domu czy mieszkaniu masz nierówną podłogę lub nieodpowiednio osadzoną ościeżnicę – nie musisz martwić się, że nowe drzwi nie będą pasowały. Większość dostępnych drzwi można skrócić o około 3 – 6 cm, co nie wpłynie na ich stabilność i odpowiednie funkcjonowanie.

Zwróć uwagę na konstrukcję skrzydła

Niestety, w przypadku niektórych modeli może to być niemożliwe ze względu na ich konstrukcję. Skracanie może być utrudnione w przypadku części drzwi ramiakowych – w ich konieczne będzie zamówienie drzwi o zmienionej konstrukcji dolnej belki. Na rynku są też drzwi, których niestety nie da się skrócić. Przykładem takich drzwi skrzydła wykonane z metalu.

Podsumowując, możliwość skrótu drzwi zależy od konstrukcji skrzydła, materiału z jakiego są wykonane i – przede wszystkim – od zaleceń producenta. Jeśli kupujesz drzwi i wiesz, że  będą one potrzebowały solidnego skrócenia, poinformuj o tym sprzedawcę zanim jeszcze zaczniecie wybierać skrzydła. Mając to na uwadze, zaproponuje Ci takie, które nadadzą się do Twojego pomieszczenia

Zobacz pozostałe porady