Co to jest płyta wiórowo-otworowa?
Jak sprawdza się jako wypełnienie drzwi?

Płyta wiórowa otworowa (płyta kanałowa) – to wypełnienie wzmacniające konstrukcję skrzydeł montowanych najczęściej w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Zapewnia lepszą akustyczność niż „plaster miodu”. Dzięki wewnętrznym otworom, konstrukcja skrzydła jest lekka, ale zachowuje swoje właściwości; trwałość i stabilność.

Płyta wiórowo-otworowa jako popularne wypełnienie drzwi

Płyta wiórowo-otworowa to jeden z elementów konstrukcyjnych w budowie drzwi – stanowi ich wypełnienie. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, które gwarantuje pełną stabilność. Gdyby spojrzeć na ten rodzaj wypełnienia, to nie różni się niczym od zwykłej płyty wiórowej, ale sęk w tym, że w jego przekroju widoczne są całkiem spore otwory, dzięki którym drzwi nie są zbyt ciężkie.

Zalety płyty wiórowo-otworowej

Niewątpliwym atutem drzwi wypełnionych płytą wiórowo-otworową jest fakt, iż świetnie wygłuszają dźwięki dobiegające z innych pomieszczeń. Ze względu na jednolitą płaszczyznę płyty – odgłosy nie przedzierają się przez drzwi tak łatwo. Taka informacja jest szczególnie istotna dla wszystkich, który cenią sobie ciszę i spokój, które powinny towarzyszyć w każdej sypialni i gabinecie. Płyta wiórowo-otworowa jako wypełnienie twoich drzwi wpłynie także na izolację cieplną, bo w odróżnieniu od plastra miodu – ciepło nie będzie tak szybko „uciekać”.

Jest to rozwiązanie droższe niż plaster miodu, ale z pewności trwalsze i bardziej solidne. Pamiętaj, że w zależności od budżetu – nie wszystkie drzwi muszą być takie same, często możesz wybierać pomiędzy tym samym modelem ale wykonanym w różnych technikach (w jednym pomieszczeniu możesz umieścić drzwi z wypełnieniem plastra miodu, a w kolejnym z płytą wiórowo-otworową. Jeśli zastanawiasz się jakie drzwi powinieneś wybrać do swojego domu czy mieszkania – spytaj naszych doradców, którzy chętnie pomogą ci dokonać decyzji. W Progress Design Poznań znajdziesz drzwi najlepszych producentów, więc z pewnością nie będziesz musieć martwić się o jakość.

Zobacz pozostałe porady