Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim – wszystko, co musisz wiedzieć

Kupno mieszkania w stanie deweloperskim staje się coraz bardziej popularne wśród osób poszukujących nowego lokum. Stan deweloperski to etap budowy, w którym lokal jest gotowy pod względem konstrukcji, ale nie ma jeszcze wykończenia wnętrz, co daje duże możliwości zaadaptowania pomieszczeń. W artykule tym omówimy wszystko, co musisz wiedzieć na temat wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim.

Etapy wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Pierwszym krokiem jest przygotowanie pomieszczeń do wykończenia i umeblowania. To obejmuje przede wszystkim wyrównanie ścian, stropów i podłóg oraz ewentualne prace instalacyjne, takie jak układanie instalacji elektrycznych, hydraulicznych i grzewczych.

Po zamontowaniu wszystkich instalacji, pora zająć się odpowiednim przygotowaniem ścian oraz sufitu, ponieważ to one wpływają na wygląd pomieszczenia. Możesz wybrać różne materiały wykończeniowe, takie jak farby, tapety lub panele naścienne. Dobór kolorów i wzorów zależy od Twoich preferencji i stylu wnętrza.

Z kolei podłogi w stanie deweloperskim zazwyczaj są wykonane z surowych materiałów, takich jak beton czy wylewka i wymagają pokrycia. Możesz wybrać podłogę drewnianą, panele podłogowe, laminat, płytki ceramiczne lub wykładziny dywanowe. Wybierając podłogę, zwróć uwagę na jej trwałość i łatwość utrzymania w czystości.

Wybór drzwi wewnętrznych jest również ważnym elementem prac wykończeniowych. Możesz wybrać drzwi drewniane, stalowe, przesuwne lub szklane, w zależności od swoich potrzeb i preferencji estetycznych.

Koszty wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Koszty wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim mogą być zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Szacuje się, że koszty te mogą wynosić od 200 do nawet 600 złotych za metr kwadratowy, jednak ostateczna cena jest bardzo płynna i są zazwyczaj dostosowane do indywidualnego budżetu.

Pierwszym istotnym czynnikiem wpływającym na koszty wykończenia mieszkania jest jego powierzchnia. Im większe mieszkanie, tym więcej materiałów i czasu będzie potrzebnych do jego wykończenia. Dlatego ważne jest, aby uwzględnić ten parametr przy planowaniu budżetu. Koszty wykończenia znacząco różnią się w zależności od rodzaju materiałów, jakie wybierzemy. Na rynku dostępne są różnorodne opcje podłóg, pokryć naściennych, drzwi i okien, które różnią się ceną i jakością.

Wybierając materiały, warto zastanowić się nad ich trwałością i estetyką, ale również nad tym, czy są energooszczędne, co może przynieść oszczędności w dłuższej perspektywie. Koszty wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim będą również zależały od zakresu prac, które chcemy przeprowadzić. Jeśli planujemy jedynie podstawowe wykończenie, takie jak malowanie ścian i położenie podłóg, to koszty będą niższe w porównaniu do bardziej zaawansowanych prac, takich jak montaź instalacji czy budowa niestandardowych rozwiązań architektonicznych.

Miejsce, w którym znajduje się mieszkanie, również ma wpływ na koszty wykończenia, ponieważ niektórych regionach materiały i usługi mogą być droższe niż w innych – warto wziąć to pod uwagę podczas planowania wydatków.

Podsumowując, koszty wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim mogą być zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Ważne jest, aby dokładnie zaplanować budżet i uwzględnić wszystkie potrzeby i preferencje, aby efekt końcowy nasze oczekiwania.

Porady dotyczące wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Przed rozpoczęciem prac wykończeniowych warto dokładnie zaplanować, jak ma wyglądać wnętrze mieszkania. To pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów i zapewnić spójny wygląd. Wybierając materiały wykończeniowe, zwróć uwagę na ich jakość i trwałość. Lepiej zainwestować w wysokiej jakości materiały, które będą służyć przez wiele lat.

Niektóre prace wykończeniowe można wykonać samodzielnie, ale inne wymagają zaawansowanych umiejętności i doświadczenia. Warto zastanowić się, które prace możesz zrobić sam i tym samym nieco oszczędzić, a które lepiej zlecić profesjonalnej ekipie.

Wykończenie mieszkania w stanie deweloperskim to proces, który pozwala dostosować wnętrza do własnych potrzeb i preferencji.

Jeśli szukasz wysokiej jakości elementów wykończeniowych, sprawdź szeroką ofertę drzwi i podłóg z oferty salonu Progress Design. Pamiętaj, że dobrze zaplanowane prace mogą znacząco poprawić komfort mieszkania oraz jego estetykę, a odpowiednie zaplanowanie budżetu i staranny wybór materiałów sprawią, że efekt końcowy spełni Twoje oczekiwania.

krzysztof_matela_240x240
Krzysztof Matela
Doradca Klienta
maciej_szyroczynski_240x240
Maciej Szyroczyński
Doradca Klienta
nowa_pracownica_240x240
Anna Wichłacz
Doradca Klienta
nowy_pracownik_240x240
Marcin Czerwiński
Doradca Klienta - podłogi

Zobacz nasze porady