Podłogi – poznaj trendy na 2024 rok

Charakterystyczne dla świata wystroju wnętrz jest to, że nie rezygnuje tak szybko ze sprawdzonych i cieszących się dużą popularnością rozwiązań designerskich. Częściej niż z rewolucją mamy więc do czynienia z ewolucją. Dowodem na to są trendy w podłogach na 2024 rok, które nie odbiegają od tego, co designerzy zaproponowali nam już rok czy dwa lata temu. I to wcale nie jest zła informacja, ponieważ mówimy tutaj o rozwiązaniach, które są z jednej strony praktyczne, a z drugiej nieprzeciętnie estetyczne. Po garść inspiracji zajrzyj do naszego artykułu.

Nawiązanie do natury

Ten trend nie zmienia się od dłuższego czasu – i bardzo dobrze! Podłogi, które prezentują się naturalnie są uniwersalnym wyborem i pasują do praktycznie każdego wnętrza: od klasycznego, przez nowoczesne, aż po glamour czy nawet loftowe.

Okładziny podłogowe przypominające naturalne deski ocieplają wnętrze i tworzą piękne tło dla mebli czy różnego rodzaju dodatków. Co ważne, można je łatwo połączyć z modnymi drzwiami w białym kolorze i białymi, szerokimi listwami przypodłogowymi.

Rada
Chcąc osiągnąć efekt naturalnej podłogi możesz zdecydować się zarówno na deskę czy parkiet, jak i na szerokie panele imitujące drewno. Te ostatnie pięknie prezentują się szczególnie po ułożeniu w jodełkę, co także stanowi bardzo gorący trend wnętrzarski, który będzie kontynuowany w 2024 roku.

Ekologia

Bycie eko jest w modzie, co oczywiście ma przełożenie na propozycje designerów i producentów podłóg. Nawiązanie do ekologii to nie tylko wybór podłogi wykonanej z naturalnego drewna, ale także wysokiej jakości podłogi laminowanej czy winylowej.

Panele o klasie AC5, a najlepiej AC6, charakteryzuje nieprzeciętna trwałość. Wybierając je możesz mieć pewność, że posłużą wiele lat i wciąż będą się prezentować efektownie, co pozwoli uniknąć wymiany podłogi nawet przez 20-25 i więcej lat. Jest to postawa ekologiczna, ograniczająca ilość odpadów i zmniejszająca wykorzystanie naturalnych zasobów naszej planety.

Minimalizm i prostota

Minimalistyczne podłogi to takie, które są utrzymane w stonowanej, jednolitej kolorystyce – niekoniecznie jasnej, ale też np. w różnych odcieniach szarości. Takie podłogi doskonale korespondują z nowoczesnymi wnętrzami, nastawionymi na utylitaryzm, na przykład loftowymi, industrialnymi czy też skandynawskimi.

Panele winylowe

Zauważalnym trendem, który budzi coraz większe zainteresowanie wśród osób urządzających domy i mieszkania, jest zastępowanie klasycznych podłóg, nowoczesnymi panelami winylowymi. Takie pokrycie może być fantastyczną alternatywą dla drewna czy płytek, doskonale imitując naturalne materiały, jak kamień, drewno czy wapień.

Akcent na walory użytkowe i komfort

Stałym trendem w podłogach jest wybór takiej okładziny, która będzie łatwa w utrzymaniu w czystości, a przy tym komfortowa w użytkowaniu i trwała.

Te kryteria bardzo dobrze spełniają wspomniane wcześniej panele winylowe, które mają właściwości antystatyczne, charakteryzują się dobrą odpornością na wilgoć i minimalizują efekt stukania podczas chodzenia po podłodze w butach.

Dobre walory użytkowe gwarantują również panele laminowane, szczególnie te o klasie ścieralności AC5 lub AC6 oraz podłogi naturalne z twardych gatunków drewna.

Szeroki wybór podłóg do każdego wnętrza, w tym zgodnych z najnowszymi trendami i najlepszymi wzorcami świata designu, znajdziesz w ofercie salonu Progress Design. Na miejscu są dostępne setki modeli podłóg laminowanych, drewnianych oraz paneli winylowych.

krzysztof_matela_240x240
Krzysztof Matela
Doradca Klienta
maciej_szyroczynski_240x240
Maciej Szyroczyński
Doradca Klienta
nowa_pracownica_240x240
Anna Wichłacz
Doradca Klienta
nowy_pracownik_240x240
Marcin Czerwiński
Doradca Klienta - podłogi

Zobacz nasze porady