5 rzeczy, o których należy pamiętać podczas wykończenia biura

Wykończenie lub remont powierzchni biurowej może stanowić ogromne wyzwanie. Poza atrakcyjnym wyglądem wnętrza, należy uwzględnić szczególne potrzeby osób, które będą w nim spędzać sporo czasu, czyli pracowników. Wygoda, funkcjonalność, bezpieczeństwo i nowoczesny design, to niektóre elementy, składające się na idealnie zaprojektowane biuro. Poniżej przedstawiamy naszą listę rzeczy, o których należy pamiętać przy jego wykończeniu.

1. Standardy i bezpieczeństwo

Pierwszą i zarazem najważniejszą zasadą podczas wykończenia wnętrza biurowca jest dostosowanie pomieszczeń do obowiązujących standardów BHP. Bezpieczeństwo i komfort pracowników jest priorytetem. Jeśli biuro zostanie zaprojektowane zgodnie z zasadami ergonomii, praca w nim będzie przebiegać sprawnie, a twoja firma może na tym tylko zyskać.

Warunki takie jak dobre oświetlenie, odpowiednia temperatura, odległość między meblami, pozwalająca na swobodne przemieszczanie się i właściwie dobrana podłoga to jedne z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę.

2. PRYWATNOŚĆ

Podczas planowania przestrzeni, która będzie codziennie współdzielona przez wielu ludzi, należy pomyśleć o odpowiednim wyciszeniu pomieszczeń. Do tego celu świetnie nadadzą się drzwi z wysokim współczynnikiem izolacji akustycznej. Dostępne w naszym salonie modele nie tylko chronią przed nadmiernym hałasem, ale również pięknie komponują się z resztą wystroju, dzięki szerokiej palecie wzorów i kolorów.

3. Funkcjonalność

Jeśli o podłogach mowa, ich wybór podczas wykończenia powierzchni biurowej nie jest prostą sprawą. Podłoga powinna być estetyczna, ale przede wszystkim odporna na wilgoć, ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. W nowoczesnym wnętrzu doskonale sprawdzą się na przykład panele winylowe. Ich naturalny wygląd daje duże możliwości aranżacyjne, a wytrzymałość sprawia, że czas użytkowania znacznie się wydłuża. Trwała podłoga to inwestycja, która na pewno się opłaci.

Równie ważne jest wykończenie ścian. W tym przypadku najlepiej postawić na klasyczne, neutralne barwy, do których łatwo dopasujesz resztę wystroju. Wybieraj ciepłe barwy, które relaksują i są bardziej przyjazne dla oczu podczas pracy, niż barwy chłodne.

4. Spójność

Dobrze zaaranżowane wnętrze powinno tworzyć spójną, uporządkowaną i przemyślaną całość. Jak uzyskać taki efekt? Na początek warto zwrócić uwagę na to, by okleiny na drzwiach, meblach oraz dekory paneli podłogowych były do siebie jak najbardziej podobne. Jeśli decydujemy się na imitację drewna, warto zdecydować się na jeden rodzaj odwzorowania i wykorzystać go w różnych elementach wystroju. Wybór i utrzymanie jednego stylu projektowania również ma znaczenie, nawet na wczesnych etapach prac.

5. Trendy

Nowoczesne biura przyciągają klientów, dlatego śledzenie trendów to podstawa. Od pewnego czasu nie słabnie popularność wnętrz minimalistycznych oraz industrialnych. Styl warto też dopasować do profilu działalności firm użytkujących przestrzeń. Jeśli jednak nie jesteś pewien, na jaką estetykę się zdecydować, możesz postawić na klasykę i ponadczasowość.

Jesteś na etapie planowania inwestycji? Zajrzyj do naszej sekcji dla deweloperów i dowiedz się, jak nasi eksperci mogą Ci pomóc.

krzysztof_matela_240x240
Krzysztof Matela
Doradca Klienta
maciej_szyroczynski_240x240
Maciej Szyroczyński
Doradca Klienta
nowa_pracownica_240x240
Anna Wichłacz
Doradca Klienta
nowy_pracownik_240x240
Marcin Czerwiński
Doradca Klienta - podłogi

Zobacz nasze porady