Czarne drzwi wewnętrzne: czy to dobry wybór?

Czarne drzwi wewnętrzne stanowią jeden z najciekawszych, ale i najbardziej kontrowersyjnych trendów w designie wnętrz. Coraz więcej osób decyduje się na tak odważne rozwiązanie, czemu też trudno się dziwić: czarne drzwi prezentują się niezwykle efektownie i budzą niemal powszechny zachwyt. Pamiętajmy natomiast, że decydując się na takie drzwi stawiamy sobie niemałe wyzwanie w zakresie zaprojektowania całego wnętrza, o czym więcej przeczytasz w naszym artykule.

To musi być dobrze przemyślana decyzja

Można łatwo ulec urokowi czarnych drzwi wewnętrznych, które są bardzo gorącym trendem wnętrzarskim, promowanym przez czołowych producentów drzwi. Takie skrzydła, zwłaszcza w wersji bezprzylgowej czy przesuwnej, fantastycznie korespondują z nowocześnie urządzonym wnętrzem.

Trzeba natomiast pamiętać o jednym: czarne drzwi wewnętrzne siłą rzeczy staną się dominującym elementem wystroju i to do nich należy później dobrać pozostałe materiały wykończeniowe, nie odwrotnie.

Dodatkowo zwracamy uwagę na fakt, iż czarne drzwi mogą optycznie pomniejszać pomieszczenie. Chcąc tego uniknąć należy z góry nastawić się na jasną kolorystykę ścian, mebli oraz przede wszystkim podłogi.

Komu można polecić wybór czarnych drzwi wewnętrznych?

Czarne drzwi to niezwykle wręcz efektowny element wystroju, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Z tego powodu możemy rekomendować ich wybór osobom, które cenią sobie nietuzinkowy, odważny design i chcą osiągnąć efekt w pełni zindywidualizowanego wnętrza, dalekiego od tego, co znajdziemy w większości katalogów.

Montaż czarnych drzwi wewnętrznych to znakomita propozycja dla osób, które:
• Celują w minimalistyczny, a przy tym elegancki design;
• Chcą zaprojektować wnętrze w stylu glamour;
• Cenią sobie styl loftowy i industrialny;
• Uwielbiają kontrasty i planują zestawić czarne drzwi wewnętrzne ze śnieżnobiałymi ścianami, frontami mebli czy jasną podłogą;

Nie zapomnij o dodatkach

Czerń jest elegancka, ponadczasowa, ale we wnętrzu bywa też przytłaczająca. Bardzo łatwo jest przesadzić z minimalizmem i osiągnąć efekt zimnej, nieprzyjaznej przestrzeni. Na szczęście istnieją proste sposoby na uniknięcie tego problemu – wystarczy postawić na stylistyczny eklektyzm, w czym pomogą różnego rodzaju dodatki.

Przykładowo: jeśli zestawisz czarne drzwi z podłogą w kolorze naturalnego drewna, motywami roślinnymi i egzotycznymi gatunkami żywych roślin, to uzyskasz super modny efekt stylu „Urban Jungle”.

Bardzo dobrym pomysłem będzie również połączenie w jednym pomieszczeniu 3-4 kolorów utrzymanych w podobnej tonacji, co sprawi, że czarne drzwi wewnętrzne – choć nadal pozostaną głównymi elementami wystroju – nie będą dominować całego wnętrza. Można np. pomyśleć o pomalowaniu jednej ściany na granatowo czy o wykończeniu obudowy kominkowej farbą w stalowym kolorze.

Ważne jest przy tym, aby nie przesadzać z liczbą kolorów, zwłaszcza kontrastowych, ponieważ dałoby to efekt przypadkowości i zburzyło koncepcję uczynienia z czarnych drzwi kluczowego elementu dekoracyjnego.

Zobacz czarne drzwi na żywo i podejmij świadomą decyzję

Zakup czarnych drzwi wewnętrznych bez ich wcześniejszego obejrzenia, tylko pod wpływem emocji (o które nietrudno w przypadku tak efektownego elementu wystroju), to spore ryzyko. Zawsze dobrze jest najpierw odwiedzić salon stacjonarny i na miejscu porównać dostępne modele drzwi wewnętrznych w różnych odcieniach czerni, korzystając przy tym z fachowego doradztwa.

Zapraszamy do salonu drzwi i podłóg Progress Design w Poznianu,  gdzie będziesz mieć okazję przekonać się czy czarne drzwi są stworzone dla ciebie a nasi doświadczeni doradcy z chęcią udzielą wszelkiej pomocy! Do zobaczenia!

krzysztof_matela_240x240
Krzysztof Matela
Doradca Klienta
maciej_szyroczynski_240x240
Maciej Szyroczyński
Doradca Klienta
nowa_pracownica_240x240
Anna Wichłacz
Doradca Klienta
nowy_pracownik_240x240
Marcin Czerwiński
Doradca Klienta - podłogi

Zobacz nasze porady