Czym się różnią drzwi ramiakowe od płytowych
Progress Design Poznań

Poszukujesz odpowiednich drzwi do swojego domu lub mieszkania? Podczas przeglądania przeróżnych ofert prędzej czy później trafisz na pojęcie drzwi ramiakowych lub ramowych. Chcesz wiedzieć co je cechuje i w jaki sposób je rozpoznać?

Czym się różnią drzwi ramiakowe od płytowych?

Drzwi wewnętrzne najczęściej spotykane są w dwóch konstrukcjach – ramowe (ramiakowe) lub płytowe. Drzwi ramiakowe stanowią większą część ofert krajowych producentów i są spotykane w większości polskich domów. Od drzwi płytowych, które zbudowane są z prostej, gładkiej płyty z ewentualnymi zdobieniami czy przeszkleniami zdecydowanie różnią się swoją konstrukcją. Różnica polega przede wszystkim na samym szkielecie konstrukcyjnym, który w przypadku drzwi ramiakowych, jak sama nazwa wskazuje – tworzy widoczną ramę.

Połączenie dwóch pionowych i dwóch poziomych belek widoczne jest gołym okiem. W przypadku drzwi ramowych, zupełnie odwrotnie niż w drzwiach płytowych, cała konstrukcja nie jest zakryta jednolitą płytą. Przestrzeń powstała w wyniku połączeniu belek wypełniana jest zazwyczaj mniejszymi panelami lub elementami zdobnymi, a tylko od fantazji producenta zależy jak będzie to wypełnienie wyglądało. Wypełnienie stanowić może również szkło – bezbarwne, kolorowe albo przydymiane. W tym wypadku również nie ma większych ograniczeń.

Drzwi ramiakowe czy płytowe? Które wybrać?

W ofercie naszego salonu znajdziesz drzwi ramiakowe, które będą pasowały do każdego wnętrza. Posiadamy zarówno drzwi ramiakowe wykonane z płyty MDF, a także z litego drewna. Dzięki uniwersalnej stylistyce, a także setkom unikalnych wzorów – w Progress Design Poznań pomożemy ci znaleźć drzwi ramiakowe najlepszej jakości w przystępnej cenie, a także dopasowane do unikalnego wystroju twoich wnętrz.

Zobacz pozostałe porady