Lamele drewniane na ścianę – prosty sposób na odświeżenie wnętrza

Progress Design Poznań

Na pewno od czasu do czasu przychodzi Ci do głowy pomysł przeprowadzenia totalnej metamorfozy wnętrza. Jednak na samą myśl o remoncie dostajesz nieprzyjemnych dreszczy i mocno chwytasz się za portfel. Spokojnie, istnieją sprytne, niedrogie i proste sposoby na odświeżenie wnętrza bez bałaganu, hałasów i konfliktu z sąsiadami. Świetną inspiracją są lamele drewniane na ścianę. Dowiedz się więcej o tym rozwiązaniu i przekonaj się, że warto na nie postawić.

Czym właściwie są lamele drewniane? 

Lamele to nic innego, jak drewniane deski lub kantówki ustawione obok siebie z zachowaniem równych odstępów. Daje to efekt „krat”, co prezentuje się niezwykle ciekawie tak w pomieszczeniach prywatnych, jak i biurowych. To piękna, wciąż rzadko spotykana dekoracja, która śmiało może stanowić alternatywę dla farby, tapety, cegły, betonu architektonicznego czy paneli podłogowych mocowanych do ściany. 

Rada

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować lamele drewniane także na suficie – szczególnie dobrze sprawdza się to w wysokich pomieszczeniach, w których chcemy ocieplić wnętrze i sprawić, by było przytulniejsze.

Lamele drewniane mogą być mocowane do ściany zarówno pod kątem prostym, jak i ukosem. Niektórzy decydują się nawet na tworzenie fantazyjnych wzorów, zyskując tym samym unikalny element dekoracyjny. Ponadto lamele można zastosować zamiast ścianki działowej – pełni ona wówczas funkcję ściany ażurowej, która pozwala oddzielić np. przestrzeń roboczą od wypoczynkowej, jednocześnie pozostawiając wrażenie otwartego wnętrza. Doskonale sprawdza się to w małych mieszkaniach, dodając wnętrzu lekkości i optycznie je powiększając. 

Zalety lameli drewnianych na ścianie 

Podstawową zaletą tego rozwiązania jest oczywiście ponadprzeciętna estetyka. Lamele drewniane na ścianie wciąż są rzadko spotykane we wnętrzach, dlatego jeśli szukasz nietuzinkowej dekoracji, której nie znajdziesz w domach znajomych, to trudno o lepszą propozycję.

Kolejną zaletą jest funkcja akustyczna. Chodzi o to, że lamele drewniane na ścianie wygłuszają pomieszczenie i minimalizują hałasy dobiegające z np. mieszkania sąsiadów. Wyeliminują również efekt echa, który jest dość irytujący w otwartej przestrzeni, w wysokich pomieszczeniach oraz we wnętrzach urządzonych w stylu loftowym (gdzie nie stosuje się np. dywanów). 

Warto także wspomnieć o łatwości montażu. Pod tym względem zdecydowanie wyróżniają się lamele drewniane na ścianę marki ERKADO. Montujemy je na różne sposoby, np. przy pomocy listwy montażowej czy specjalnych adapterów. Jest to bardzo proste, nie trzeba do tego zatrudniać fachowców, co także obniża koszt metamorfozy wnętrza. 

Jakie lamele drewniane na ścianę wybrać?

Najważniejszym kryterium wyboru jest oczywiście kolorystyka lameli, którą dopasowujemy do charakteru wnętrza. Przykładowo: jeśli mieszkanie jest urządzone w modnym stylu loftowym, to idealnym uzupełnieniem będą lamele w kolorze naturalnego drewna z dodatkiem czerni. Dzięki temu ocieplimy wnętrze, jednocześnie zachowując jego bazowy wystrój. 

Z kolei lamele w kolorze sosnowego drewna z dodatkiem szarości będą idealnie korespondować z wnętrzem urządzonym w stylu skandynawskim lub hygge.

Warto wiedzieć
W kolekcji ERKADO dostępne są lamele w okleinach PREMIUM oraz ST CPL. To daje ogromny wybór wariantów kolorystycznych.

Lamele drewniane na ścianę zamówisz w salonie Progress Design w Poznaniu. Odwiedź nas i skorzystaj z bezpłatnej pomocy naszych doradców.

krzysztof_matela_240x240
Krzysztof Matela
Doradca Klienta
maciej_szyroczynski_240x240
Maciej Szyroczyński
Doradca Klienta
nowa_pracownica_240x240
Anna Wichłacz
Doradca Klienta
nowy_pracownik_240x240
Marcin Czerwiński
Doradca Klienta - podłogi

Zobacz nasze porady