Jakie drzwi do nowoczesnego wnętrza?

Progress Design Poznań

Cechami wyróżniającymi styl nowoczesny w aranżacji wnętrz są: funkcjonalność, prostota i minimalizm. Co istotne, nie należy go mylić ze stylem współczesnym, w którym wykorzystywane są aktualne trendy. Nowoczesne wnętrza to takie, w których „forma podąża za funkcją”, czyli kluczową rolę odgrywają walory praktyczne i użytkowe w aranżacji przestrzeni. Design jest ważny, ale musi iść w parze z wygodą. Jakie drzwi wewnętrzne będą pasowały do urządzonego w takim stylu pomieszczenia – dowiesz się z tego artykułu.

Pełne drzwi

Biorąc pod uwagę, że dla stylu nowoczesnego w aranżacji wnętrz charakterystyczna jest prostota, geometryczne kształty oraz oszczędność formy, to drzwi wewnętrzne z pełnymi skrzydłami, pozbawione frezowania i innych elementów dekoracyjnych, będą doskonale wpisywać się w tę estetykę. Obecnie skrzydła drzwiowe możesz wybrać w dowolnym kolorze, dzięki czemu z łatwością dopasujesz je do konkretnej aranżacji.

Drzwi z przeszkleniami

Jeśli chodzi o drzwi z przeszkleniami, to do wystroju w nowoczesnym stylu będą pasowały skrzydła z przeszkleniami w kształcie kwadratów lub prostokątów. Niewątpliwą zaletą przeszkleń jest możliwość doświetlenia ciemniejszych pomieszczeń, ponadto dzięki nim skrzydło wizualnie staje się lżejsze.

Drzwi szklane

Skoro mowa o możliwości doświetlenia pomieszczeń za sprawą drzwi, to w ciemnych pomieszczeniach sprawdzą się znakomicie drzwi szklane, zapewniając jeszcze lepszy dostęp światła niż drzwi z przeszkleniami. Szklane drzwi to ciekawe rozwiązanie do nowoczesnego wnętrza, takie skrzydła są – wbrew pozorom – bardzo bezpieczne w użytkowaniu. Szkło jest eleganckie i jednocześnie prezentuje się bardzo nowocześnie. ­

Drzwi z aplikacjami

W nowoczesnych aranżacjach elementy ozdobne ograniczone są do absolutnego minimum. Jeśli chodzi o drzwi, to w nowoczesny styl wpiszą się stalowe aplikacje nawierzchniowe lub licujące się z płytą skrzydła. Jeśli poszukujesz drzwi do urządzonego nowocześnie mieszkania, możesz też wybrać skrzydła z wytłaczanymi rowkami. Ważne jest jednak, aby tego typu ozdoby pasowały do wystroju i nie miały finezyjnych wzorów – najlepiej, jeżeli są oszczędne w formie i ilości.

Ukryte drzwi

Skoro nowoczesne aranżacje hołdują minimalizmowi, to świetnym pomysłem mogą okazać się drzwi z ościeżnicą ukrytą w ścianie. W takim modelu, po zamknięciu drzwi widoczna jest tylko linia skrzydła oraz klamka – skrzydło może wtopić się w ścianę, jeżeli pomalujesz je taką samą farbą lub przykryjesz jednakową tapetą.

Na jakie kolory postawić?

Białe drzwi bez wątpienia sprawdzą się w nowocześnie urządzonym wnętrzu. Zresztą trzeba przyznać, że są na tyle uniwersalne, że będą pasowały do większości aranżacyjnych stylów – białe skrzydła nie wychodzą z mody, są ponadczasowe. Co może okazać się dużym plusem, jeżeli po kilku latach zdecydujesz się na aranżacyjne zmiany w wystroju Twojego wnętrza. W nowocześnie urządzone pomieszczenia doskonale wpisze się również szara stolarka drzwiowa.

Nowoczesne wnętrze to miejsce zaaranżowane w sposób funkcjonalny i spójny estetycznie. Oferta drzwi wewnętrznych w salonie Progress Design obejmuje mnóstwo rozwiązań – z powodzeniem znajdziesz takie skrzydło, które będzie najbardziej odpowiednie dla Twojego nowoczesnego wnętrza.

krzysztof_matela_240x240
Krzysztof Matela
Doradca Klienta
maciej_szyroczynski_240x240
Maciej Szyroczyński
Doradca Klienta
nowa_pracownica_240x240
Anna Wichłacz
Doradca Klienta
nowy_pracownik_240x240
Marcin Czerwiński
Doradca Klienta - podłogi

Zobacz nasze porady