Jak urządzić nowoczesny salon?

Progress Design Poznań

Urządzanie wnętrz, w tym salonu, może wydawać się nietrudnym zadaniem, jednak w praktyce bywa z tym różnie. Nie dość, że wybór poszczególnych elementów wystroju może przytłaczać swoim ogromem, to jeszcze trzeba umiejętnie je ze sobą zestawić, aby uzyskać spójny efekt. Tym bardziej, jeżeli chcesz urządzić wnętrze w określonym stylu aranżacyjnym. Jeśli potrzebujesz kilku wskazówek, jak zaaranżować salon zgodnie z aktualnymi trendami, zachęcamy do lektury.

Zacznij od podstaw, czyli od podłogi

Zanim w Twoim salonie zagoszczą meble i inne akcesoria, należy wykończyć podłogę. Od wielu lat do salonu najchętniej wybierane są podłogi drewniane, które obecnie występują nawet w nietypowych odcieniach czy wzorach.

Jeśli dysponujesz salonem pokaźnych rozmiarów, który dodatkowo przechodzi w aneks kuchenny, możesz zdecydować się na podłogę łączoną, wydzielając dwie strefy w jednym pomieszczeniu. W nowoczesny salon świetnie wpisze się parkiet przemysłowy albo z drewna egzotycznego (tj. teak, merbau, doussie, jatoba) – to gwarancja oryginalnego wzornictwa. Również doskonale zda egzamin parkiet ułożony we wzór jodełki francuskiej albo klasycznej (angielskiej).

Drzwi do salonu

Na etapie pierwszych prac remontowych warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakiego efektu oczekujesz od drzwi, oraz zdecydować, jaki wariant sprawdzi się najlepiej w Twoim salonie. Możesz wybrać efektownie wyglądające drzwi dwuskrzydłowe, najlepiej szklane lub przesuwne. W salonie utrzymanym w stylu industrialnym, loftowym lub soft loft świetnie będą wyglądały drzwi ze stali i szkła (jedno-, dwuskrzydłowe albo pivotowe). Do nowoczesnego salonu wręcz wymarzone okażą się drzwi przesuwne – co prawda, nie są dźwiękochłonne, ale w tym wypadku aspekt dekoracyjny zdecydowanie przeważa nad praktycznym. Do przestrzeni o wystroju minimalistycznym najbardziej będą pasowały dwa skrzydła przesuwne, które chowają się w ścianie (do wyboru opcja, gdzie każde skrzydło chowa się w swoją stronę, lub rozwiązanie z kasetą teleskopową, kiedy oba skrzydła chowają się w tę samą stronę, równolegle).

Obecnie masz do wyboru setki wariantów modnych skrzydeł drzwiowych. Warto dodać, że białe drzwi pasują do większości aranżacyjnych stylów i są na topie, niezależnie od panujących trendów – lata lecą, a białe drzwi nie stają się passé.

Jakie kolory wybrać?

Nowoczesne wnętrza unikają krzykliwych kolorów. Dominują w nich neutralne beże, szarości oraz ponadczasowa biel. Taka stonowana kolorystyka nie zakłóca panującego w salonie spokoju – atmosfery wymarzonej do relaksu.

W nowoczesnych salonach bardzo ważne jest to, aby wnętrza były przytulne, ale przede wszystkim funkcjonalne, praktyczne i przestronne, więc nie należy przesadzać z liczbą elementów wystroju. Po podłogi drewniane, choć nie tylko, oraz drzwi wewnętrzne do Twojego salonu serdecznie zapraszamy do… naszego salonu Progress Design.

krzysztof_matela_240x240
Krzysztof Matela
Doradca Klienta
maciej_szyroczynski_240x240
Maciej Szyroczyński
Doradca Klienta
nowa_pracownica_240x240
Anna Wichłacz
Doradca Klienta
nowy_pracownik_240x240
Marcin Czerwiński
Doradca Klienta - podłogi

Zobacz nasze porady