Co to jest plaster miodu?
Wszystko o popularnym wypełnieniu drzwi

Plaster miodu to stabilizujące wypełnienie kartonowe, które występuje w skrzydłach o lekkiej konstrukcji, stosowanych przeważnie w budownictwie mieszkaniowym. W przekroju przypomina ono strukturą plastry miodu. Charakteryzuje się niskim współczynnikiem ocieplenia i słabą akustyką.

Wypełnienie drzwi: plaster miodu

Budowa drzwi to bardzo istotna kwestia, bo to ona gwarantuje ich trwałość i bezawaryjność. Jednym z jej elementów jest plaster miodu. Nie, nie ten z pszczelego ula, ale z pewnością przypomina go swym wyglądem. Plaster miodu to wkład wypełniający i stabilizujący konstrukcję drzwi, który stworzony jest z tektury o sześciokątnej konstrukcji. Stosowane są najczęściej w drzwiach płytowych, których budowa oparta jest na ramie okrytej najczęściej płytą MDF lub drewnem. Aby całość była stabilna – niezbędne jest wypełnienie i jednym z jego rodzajów jest właśnie plaster miodu. Podstawowym zadaniem takiego elementu jest stabilizacja konstrukcji.

Płyta plaster miodu – wady i zalety

W ofercie naszego salonu znajdziesz drzwi z wypełnieniami: płyta plaster miodu, płyta wiórowo-otworowa, płyta pełna, płyta homalight. Wybór drzwi, których środek stanowi plaster miodu z pewnością bardzo pozytywnie zaskoczy cenowo, gdyż takie modele są zazwyczaj tańsze od innych. Same w sobie są o wiele lżejsze i doskonale usztywnione.

Niewątpliwie – wybór modeli opartych na takiej konstrukcji jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie coś w wybranym stylu. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie nie będzie najlepszym wyborem jeśli chcemy wygłuszyć dźwięki dobiegające z sąsiadujących pomieszczeń, bo nie zapewniają dobrego wyciszenia.

W Progress Design Poznań pomożemy ci znaleźć drzwi, które będą idealnie dopasowane do twojego domu, mieszkania czy biznesu. Niezależnie od ich konstrukcji, czy rodzaju wypełnienia, a także wystroju wnętrz w których się znajdą – nasi specjaliści chętnie wytłumaczą na co powinieneś zwrócić uwagę podczas doboru drzwi idealnych.

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze domu lub mieszkania?

Stan deweloperski: co to właściwie oznacza?

9 błędów popełnianych przy wykańczaniu domu

Czym się różnią drzwi ramiakowe od płytowych? – Progress Design Poznań

Czym różnią się zamki z wkładkami klasy B i klasy C?

Jakie są rodzaje ościeżnic do drzwi? – Progress Design Poznań

Czy można skracać drzwi? Wszystko o skracaniu i podcinaniu drzwi

Co to jest płyta wiórowo-otworowa i jak sprawdza się jako wypełnienie drzwi?

Fornir i laminat – czym różnią się od siebie popularne wykończenia drzwi