ul. św. Michała 65, 61-005 Poznań
Co to jest plaster miodu?
Wszystko o popularnym wypełnieniu drzwi

Plaster miodu to stabilizujące wypełnienie kartonowe, które występuje w skrzydłach o lekkiej konstrukcji, stosowanych przeważnie w budownictwie mieszkaniowym. W przekroju przypomina ono strukturą plastry miodu. Charakteryzuje się niskim współczynnikiem ocieplenia i słabą akustyką.

Wypełnienie drzwi: plaster miodu

Budowa drzwi to bardzo istotna kwestia, bo to ona gwarantuje ich trwałość i bezawaryjność. Jednym z jej elementów jest plaster miodu. Nie, nie ten z pszczelego ula, ale z pewnością przypomina go swym wyglądem. Plaster miodu to wkład wypełniający i stabilizujący konstrukcję drzwi, który stworzony jest z tektury o sześciokątnej konstrukcji. Stosowane są najczęściej w drzwiach płytowych, których budowa oparta jest na ramie okrytej najczęściej płytą MDF lub drewnem. Aby całość była stabilna – niezbędne jest wypełnienie i jednym z jego rodzajów jest właśnie plaster miodu. Podstawowym zadaniem takiego elementu jest stabilizacja konstrukcji.

Płyta plaster miodu – wady i zalety

W ofercie naszego salonu znajdziesz drzwi z wypełnieniami: płyta plaster miodu, płyta wiórowo-otworowa, płyta pełna, płyta homalight. Wybór drzwi, których środek stanowi plaster miodu z pewnością bardzo pozytywnie zaskoczy cenowo, gdyż takie modele są zazwyczaj tańsze od innych. Same w sobie są o wiele lżejsze i doskonale usztywnione.

Niewątpliwie – wybór modeli opartych na takiej konstrukcji jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie coś w wybranym stylu. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie nie będzie najlepszym wyborem jeśli chcemy wygłuszyć dźwięki dobiegające z sąsiadujących pomieszczeń, bo nie zapewniają dobrego wyciszenia.

W Progress Design Poznań pomożemy ci znaleźć drzwi, które będą idealnie dopasowane do twojego domu, mieszkania czy biznesu. Niezależnie od ich konstrukcji, czy rodzaju wypełnienia, a także wystroju wnętrz w których się znajdą – nasi specjaliści chętnie wytłumaczą na co powinieneś zwrócić uwagę podczas doboru drzwi idealnych.

Przeczytaj także

Drzwi loftowe – szklane wykończenie industrialnych wnętrz

Co to jest klasa ścieralności paneli podłogowych?

Jak dopasować nowe drzwi do starych futryn? Czy warto zamontować nowe drzwi na stare futryny?

Jak dopasować nowe drzwi do starych futryn?   Drzwi zewnętrzne to, obok okien, najrzadziej wymieniany element mieszkania. Niestety także one z czasem się niszczą, mogą też zostać uszkodzone podczas prac remontowych czy włamania. Ponieważ zdemontowanie istniejącej futryny jest czasochłonne i drogie, warto rozważyć montaż nowych drzwi w starej futrynie.