Co to jest plaster miodu?
Wszystko o popularnym wypełnieniu drzwi

Plaster miodu to stabilizujące wypełnienie kartonowe, które występuje w skrzydłach o lekkiej konstrukcji, stosowanych przeważnie w budownictwie mieszkaniowym. W przekroju przypomina ono strukturą plastry miodu. Charakteryzuje się niskim współczynnikiem ocieplenia i słabą akustyką.

Wypełnienie drzwi: plaster miodu

Budowa drzwi to bardzo istotna kwestia, bo to ona gwarantuje ich trwałość i bezawaryjność. Jednym z jej elementów jest plaster miodu. Nie, nie ten z pszczelego ula, ale z pewnością przypomina go swym wyglądem. Plaster miodu to wkład wypełniający i stabilizujący konstrukcję drzwi, który stworzony jest z tektury o sześciokątnej konstrukcji. Stosowane są najczęściej w drzwiach płytowych, których budowa oparta jest na ramie okrytej najczęściej płytą MDF lub drewnem. Aby całość była stabilna – niezbędne jest wypełnienie i jednym z jego rodzajów jest właśnie plaster miodu. Podstawowym zadaniem takiego elementu jest stabilizacja konstrukcji.

Płyta plaster miodu – wady i zalety

W ofercie naszego salonu znajdziesz drzwi z wypełnieniami: płyta plaster miodu, płyta wiórowo-otworowa, płyta pełna, płyta homalight. Wybór drzwi, których środek stanowi plaster miodu z pewnością bardzo pozytywnie zaskoczy cenowo, gdyż takie modele są zazwyczaj tańsze od innych. Same w sobie są o wiele lżejsze i doskonale usztywnione.

Niewątpliwie – wybór modeli opartych na takiej konstrukcji jest ogromny i z pewnością każdy znajdzie coś w wybranym stylu. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie nie będzie najlepszym wyborem jeśli chcemy wygłuszyć dźwięki dobiegające z sąsiadujących pomieszczeń, bo nie zapewniają dobrego wyciszenia.

W Progress Design Poznań pomożemy ci znaleźć drzwi, które będą idealnie dopasowane do twojego domu, mieszkania czy biznesu. Niezależnie od ich konstrukcji, czy rodzaju wypełnienia, a także wystroju wnętrz w których się znajdą – nasi specjaliści chętnie wytłumaczą na co powinieneś zwrócić uwagę podczas doboru drzwi idealnych.

Co to jest klasa ścieralności paneli podłogowych?

Jak dopasować nowe drzwi do starych futryn? Czy warto zamontować nowe drzwi na stare futryny?

Jak dopasować nowe drzwi do starych futryn?   Drzwi zewnętrzne to, obok okien, najrzadziej wymieniany element mieszkania. Niestety także one z czasem się niszczą, mogą też zostać uszkodzone podczas prac remontowych czy włamania. Ponieważ zdemontowanie istniejącej futryny jest czasochłonne i drogie, warto rozważyć montaż nowych drzwi w starej futrynie.

Panele na stare panele – czy to dobry pomysł?

Kiedy robisz remont, zwykle zależy Ci na czasie. Niezależnie od tego, czy dopiero wprowadzasz się do kupionego z drugiej ręki mieszkania, czy też remontujesz cztery kąty, w których mieszkasz od lat, wymiana podłogi zawsze jest momentem kluczowym podczas remontu. W tym samym czasie w pomieszczeniu nie można wykonywać żadnych innych prac.

Wybieramy podkład pod panele

Wybieramy podkład pod panele: 5 ważnych parametrów, na które powinieneś zwrócić uwagę Wybór paneli podłogowych to nie lada wyzwanie. Spośród setek wariantów kolorystycznych oraz parametrów technicznych niełatwo jest wybrać idealny model do swojego domu. Pochłonięci wyborem paneli nierzadko zapominamy o wyborze równie ważnego produktu uzupełniającego czyli… podkładu pod panele podłogowe. 

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze domu lub mieszkania?

Odbiór techniczny polega na sprawdzeniu, czy faktyczny stan nieruchomości pokrywa się z umową i deklaracjami sprzedającego. Odbiór lokalu oznacza finalne spisanie liczników i przekazanie kluczy. Możesz przeprowadzić odbiór domu lub mieszkania samodzielnie lub wynająć do tego fachowca. Jak się do tego przygotować? Co ze sobą zabrać?

9 błędów popełnianych przy wykańczaniu domu

Wykończenie wymarzonego domu to ogromne przedsięwzięcie. Nie ważne, ile pieniędzy masz do dyspozycji – zawsze pojawią się mniejsze lub większe problemy, nieprzespane noce i zatargi z fachowcami. Tak nerwowa atmosfera sprzyja popełnianiu błędów, które później negatywnie rzutują na design i funkcjonalność wnętrza. W naszym poradniku wymieniamy 9 największych i jednocześnie najczęściej popełnianych błędów przy wykańczaniu domu.

Czym się różnią drzwi ramiakowe od płytowych? – Progress Design Poznań

Poszukujesz odpowiednich drzwi do swojego domu lub mieszkania? Podczas przeglądania przeróżnych ofert prędzej czy później trafisz na pojęcie drzwi ramiakowych lub ramowych. Chcesz wiedzieć co je cechuje i w jaki sposób je rozpoznać?

Czym różnią się zamki z wkładkami klasy B i klasy C?

Podstawową funkcją każdych drzwi zewnętrznych jest ochrona budynku przed włamaniem. Pamiętajmy jednak, że żaden współczesny włamywacz nie będzie się trudzić z niszczeniem drzwi czy wyrywaniem ich z zawiasów. Znacznie łatwiej i szybciej jest sforsować zamek. Dlatego wybierając drzwi antywłamaniowe nie wolno bagatelizować jakości zamka, w szczególności zastosowanej w nim wkładki.

Jakie są rodzaje ościeżnic do drzwi? – Progress Design Poznań

Są dwa rodzaje ościeżnic; stałe i regulowane. Pierwsze mają szerokość: 60 lub 100 mm. Regulowane posiadają listwy obejmujące, które pozwalają dopasować je do wymiarów muru. Są łatwiejsze w montażu oraz demontażu i mogą być stosowane, gdy grubość muru przekracza 75 mm.

Czy można skracać drzwi? Wszystko o skracaniu i podcinaniu drzwi

Tak, można je skracać. Najczęściej są to podcięcia nie większe niż 3 cm. Nie wpływają one na stabilność drzwi. Większe zmiany należy zgłaszać sprzedawcy już przy składaniu zamówienia. Wówczas drzwi mogą zostać przygotowane do skrótu nawet do sześciu centymetrów. Wszelkie szczegóły trzeba uzgadniać indywidualnie.