Wymień drzwi zewnętrzne – zrób lifting domu i bądź eko!

Wymiana drzwi zewnętrznych to jedna z poważniejszych inwestycji. Drzwi zewnętrzne nie tylko wpływają na estetykę domu, ale również izolują termicznie, akustycznie i chronią przed intruzami. Warto zastanowić się nad wymianą drzwi, jeśli te obecne nie spełniają należycie swoich funkcji lub po prostu są stare i zniszczone. Wiosna i lato to najlepsza pora na prace montażowe. Jeśli rozważasz wymianę drzwi zewnętrznych, ale jeszcze się wahasz, być może w podjęciu decyzji pomoże Ci informacja, że nadal aktualna jest dopłata do zakupu drzwi wejściowych z programu „Czyste powietrze”. Istotny może być również fakt, że wymiana drzwi na takie, które powstrzymają nadmierną cyrkulację powietrza i tym samym utratę ciepła, to korzystana inwestycja nie tylko z finansowego punku widzenia, ale także ze względu na ochronę środowiska.

Energooszczędność się opłaca

„Czyste powietrze” to program wdrażający działania termomodernizacyjne, które mają na celu zmniejszenie emisji szkodliwych gazów cieplarnianych, zanieczyszczających powietrze. W ramach termomodernizacji budynków przeprowadza się działania służące ich uszczelnieniu i ociepleniu w taki sposób, by do ich ogrzania potrzebna była mniejsza ilość energii. Dzięki temu, dopłaty można uzyskać – między innymi – właśnie do wymiany drzwi zewnętrznych na ciepłe i energooszczędne. Możesz cieszyć się nowymi drzwiami, za które dostaniesz nawet 60% zwrotu kosztów, jednocześnie realnie wpłyniesz na obniżenie swoich rachunków za ogrzewanie oraz będziesz mieć wkład w niwelowanie smogu i jego negatywnych skutków.

Z programu mogą skorzystać właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków, czy też wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Nabór wniosków o dopłaty w programie „Czyste powietrze” potrwa do 31 grudnia 2027 r. Wniosek możesz złożyć w formie elektronicznej lub papierowej. Terminy rozpatrywania wniosków w poszczególnych województwach, a także sposób wypełnienia można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ciepłe i stylowe drzwi zewnętrzne

W ofercie salonu Progress Design znajdziesz drzwi wejściowe do domów wielu producentów, jednak w tym artykule chcielibyśmy szczególną uwagę poświęcić drzwiom zewnętrznym stalowym marki ERKADO. Firma ERKADO produkuje głównie drzwi wewnętrzne od blisko 50 lat, a drzwi zewnętrzne, wykonane ze stali, dopiero od niedawna. Przygotowania do uruchomienia fabryki trwały kilka lat, w tym czasie dopracowana została autorska technologia oraz linia produkcyjna. Drzwi zewnętrzne, o których mowa, wykonuje się z blachy stalowej ocynkowanej, zabezpieczonej okleiną PCV, która charakteryzuje się wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz uszkodzenia mechaniczne, a jej wygląd spełnia również walory dekoracyjne. Drzwi zewnętrzne stalowe ERKADO to połączenie wysokiej jakości, solidnych parametrów użytkowych oraz estetycznego wzornictwa. Co niezwykle istotne, spełniają wymogi programu „Czyste powietrze”.

W salonie Progress Design możesz zamówić drzwi stalowe ERKADO w konstrukcji THERMO HOT 88, THERMO HOT 78, THERMO 78 oraz THERMO 64. Każda z konstrukcji dostępna jest w różnych wzorach oraz w kilkunastu wariantach kolorystycznych oklein. Cyfry na końcu poszczególnych nazw konstrukcji oznaczają grubość skrzydła drzwiowego, wyrażoną w milimetrach. Drzwi dostępne są w standardowych szerokościach, ale istnieje również możliwość złożenia zamówienia na niestandardowy wymiar – na drzwi o dowolnej szerokości i wysokości. W przypadku drzwi z ościeżnicą aluminiową, możesz pokusić się o stylowe naświetla boczne i/lub górne.

Tylko drzwi pasywne, czyli te zaprojektowane z myślą o osiągnięciu najlepszych możliwych parametrów termoizolacyjności, pozwalają odczuwalnie oszczędzać na ogrzewaniu. Co prawda, ich zakup wiąże się z inwestycją, ale taką, która się zwraca, ponieważ termomodernizacja to nie tylko dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze”, ale też zależność – im cieplejsze i bardziej szczelne drzwi chronią dom, tym mniej energii cieplnej potrzebujesz do jego ogrzania, czyli więcej pieniędzy zostaje w Twoim domowym budżecie.

Sprawdź ofertę stalowych drzwi zewnętrznych ERKADO w salonie Progress Design. Jej niewątpliwą zaletą jest fakt, że obejmuje skrzydła drzwiowe wysokiej jakości, które reprezentują zarówno tradycyjny, jak i nowoczesny design, a przy tym ich cena jest umiarkowana.

krzysztof_matela_240x240
Krzysztof Matela
Doradca Klienta
maciej_szyroczynski_240x240
Maciej Szyroczyński
Doradca Klienta
nowa_pracownica_240x240
Anna Wichłacz
Doradca Klienta
nowy_pracownik_240x240
Marcin Czerwiński
Doradca Klienta - podłogi

Zobacz nasze porady